Kronospan zainwestuje także w program stypendialny, dla dzieci mieszkańców Mielca. Firma przewiduje wsparcia dla dzieci najbardziej potrzebujących, mający na celu inwestowanie w zdolne pociechy, mogące w przyszłości zostać inżynierami przemysłowymi potrzebnymi firmie lub inżynierami ochrony środowiska, którzy są potrzebni naszemu regionowi. Program ma za zadanie realne wsparcie w przygotowaniu wyprawek, dodatkowych kursów i zajęć wzmagających wiedzę, umiejętności i kompetencje młodych prymusów.

Wszystkie powyższe działania pokazuję, że Kronospan zmienia się, jest aktywny, inwestuje w nowe rozwiązania. Warto podkreślić, że dobro zakładu jest również dobrem mieszkańców. Efekty tych zmian będą szybko odczuwalne. Ilość nieporozumień, jakie narosły wokół stanu powietrza w Mielcu jest bardzo duża. Dlatego też firma zapowiedziała już program konsultacji społecznych, na które zaprasza wszystkich mielczan. Przedsiębiorstwo chce poznać bliżej potrzeby mieszkańców Mielca i wspólnie ustalić, które obszary życia naszego miasta, mogą być aktywnie wspierane przez mieleckie przedsiębiorstwo.

Podczas serii spotkań w ramach konsultacji społecznych powstanie dokument, współtworzony przez mieszkańców, zawierający wszystkie wątpliwości mielczan, co do czystości powietrza w mieście. Ma on dotykać problemu holistycznie – nie chodzi tylko o Kronospan, chodzi o powietrze w mieście. Chcemy, by w Mielcu sprawy związane z ekologią wróciły na właściwe, zielone tory

Zmieniamy się dla Mielca!